Weingut Nehrer

Z pokolenia na pokolenie.

Poznaliśmy winnicę Nehrer, kiedy jedynym właścicielem i twórcą win był Hans Nehrer, który przejął winnice po ojcu swojej żony. Inżynier z wykształcenia, przez wiele lat pracował w dużej korporacji, ale szczęście i spełnienie odnalazł w winnych ogrodach. Obecnie do produkcji win przyłączył się jego syn, Johannes. Od najmłodszych lat podpatrywał pracę ojca, a po skończeniu studiów Enologicznych krok po kroku wprowadza do winnicy nowe rozwiązania. Wielkie przywiązanie do jakości i dbałość o zachowanie w winach ich lokalnego charakteru jest bardzo ważne dla obu winiarzy. Ich wina – mineralne i pikantne – odzwierciedlają w dużym stopniu charakter regionu.

Wyjątkowa apelacja Leithaberg DOC.

Winnica Nehrer to łącznie 21 hektarów winnic położonych na południowych stokach małych gór Litawskich, w regionie Burgenland. Wzgórza rozciągają się na południowy wschód od Wiednia w stronę granicy w Węgrami i od ich nazwy pochodzi także apelacja Leithaberg DAC. Obszar ten wyróżnia się wyjątkowymi glebami i klimatem. Bliskie położenie w stosunku do jeziora Nyzyderskiego, ciepłe, kontynentalne lato oraz wapienno – lessowe podłoże gór Litawskich (Leithaberg) wpływa w dużym stopniu na charakter win. Produkowane są tutaj zarówno wina białe jak i czerwone. Na etykietach wolno winiarzom używać nazwy apelacji jedyni jeżeli wina produkowane są z określonych szczepów i wedle ściśle określonych metod.

Dumą winnicy są przede wszystkim wspaniałe, zróżnicowane gleby, od skalnych warstw, poprzez wapienne, po głębsze lessowe. Na etykietach butelek Nehrer’a widnieją muszelki. Są one pozostałością po morzu, które kiedyś zalewało ten teren, a po dziś dzień można je znaleźć zasadzając nowe winne krzewy.

Niepowtarzalny charakter win.

W winnicy Nehrer rosną typowa austriackie szczepy, jak Blaufrankich, Zweigelt Gruner Veltlinera i Welschrieslinga, ale także bardzo dobrze przyjeły się szczepy międzynarodowe typu Merlot, Cabernet Sauvignon, Chardonnay,czy Sauvignon Blanc.

Unikatowe podłoże oraz bardzo ciepłe kontynentalne lato, w połączeniu z wielką pasją ojca i syna sprawia, że wina z winniny Nehrer mają swój własny niepowtarzalny charakter. Młody, rześki Welschriesling pełen jest kwiatowych aromatów przypominających pierwsze dni wiosny. Leithaberg Weiss, robiony głównie ze szczepu Chardonnay, leżakujący w rodzinnych piwnicach, dorównuje smakiem słynnym winom z regionu Chablis. Czerwone wina są idealnym kompanem do posiłku, szczególnie do polskiej kuchni. Ich pieprzne aromaty cudownie łączą się z wieloma potrawami, a ich aksamitna struktura współgra, nie przykrywając smaków z talerza.

Przegląd win

Call Now Button