Eschenhof Holzer

Bogactwo regionu i winnicy.

Winnica Eschenhof-Holzer położona jest w regionie Wagram, w miejscowości Grossriedenthal, 65 km na północny-zachód od Wiednia. Delikatnie pofalowane lessowe ukształtowanie terenu, dobre nasłonecznienie i stosunkowo łagodny klimat bardzo dobrze wpływa na produkcję przede wszystkim win białych. Podróżując po winnicach tego regionu często można spotkać piękne stare winiarskie piwniczki, wbudowane w lessowe, porośnięte winnymi krzewami wzgórza. Gospodarstwo Eschenhof Holzer należy do rodziny już od pięciu pokoleń. Obecnie od 2010 roku produkcją win zajmuje się Arnold, młody winiarz , pełen pasji i innowacyjnych pomysłów.

Młody winiarz.

Arnold od najmłodszych lat pomagał w winiarni i zapoznał się z tradycyjną wiedzą o uprawie winorośli. Obecnie wnosi od do winnicy dużo innowacyjnego podejścia do produkcji win, przy zachowaniu poszanowania natury. Arnold czerpie z bogactwa naturalnego i wykorzystuje ten potencjał do rozwijania swoich wyjątkowych kreacji winnych. Dla niego budowanie udanej marki to sztuka nadawania konkretnemu produktowi osobowości. Arnold, zdeterminowany winiarz, wie, że sukces firmy opiera się na współdziałaniu kreatywności i organizacji. Z tego powodu zajmuje się pracą w winnicy oraz w piwnicy, a także sprawami handlowymi związanymi ze sprzedażą. Dzięki jego ciężkiej pracy, wina z winnicy Eschenhof Holzer zdobywają coraz to nowe, międzynarodowe rynki.

Szeroki asortyment win.

Podstawowym szczepem regionu Wagram, z którego produkowanych jest ponad połowa win, to Grüner Veltliner, a za lokalny specjał uznaje się wino białe ze szczepu Roter Vetliner. W winach z tego obszaru dominuje świeżość i dobrze wyważona, przyjemna kwasowość. Dodatkowo wina te bardzo dobrze oddają charakter swoich szczepów, są aromatyczne i soczyste. Od kilku lat coraz więcej produkuje tam się także lekkich wina różowych i oraz mocno owocowych win czerwonych.

Przegląd win

Call Now Button